ОДВРАТЕН И БИЗАРЕН ТРЕНД: Го отвори чипсот, плукна во него и го врати на полица во маркетот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дека нешто сериозно не е во ред со некои луѓе докажува и фактот што некои не бираат средства за пет минути популарност на социјалните мрежи.

Loading...

Последниот пример веќе згрози милиони луѓе ширум светот, а тој вели дека пред неколку дена една девојка прошетала во продавница и отворила кеса со чипс, ги изџвакала и ја плукнала назад во амбалажата, која потоа ја вратила на полиците повторно спакувана, пренесува „нет.хр“.

Сепак, таа не застана тука, уживаше и во различни пијалаци, а десетминутното видео стана вирално во пресрет на викендот.

 

 

Секако, во меѓувреме се откри која е девојката, на Твитер корисниците напишаа дека е шминкерка и фризерка, а во овој момент се чини дека својата прошетка низ продавницата ја дизајнирала како „шега“ и дека на крајот ги купила сите користени производи.

Дали навистина го направила тоа, засега нема потврда, во меѓувреме ги затвори сите профили на социјалните мрежи, но и да ги поштеди другите клиенти од плукањето, тоа што го направи е невкусно и неодговорно.

Loading...

Веќе видовме сличен тренд

Имено, ако се сеќавате, доволно беше само едно видео пред две години, кога луѓето почнаа да лижат сладоледи и да ги враќаат во замрзнувачи, што еден од учесниците во тој одвратен тренд го однесе зад решетки.