Одличен трик: Како да закачите нараквица без туѓа помош! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Накитот навистина може да ја истакне вашата облека и да ве разубави, но понекогаш е навистина тешко да се стави без нечија помош.

Loading...

Сепак, една жена откри трик што ја прави таа работа многу полесна, пренесува Метро.

Џејд Ле-Хари сподели видео на својот профил на „ТикТок“ во кое покажува како става нараквица без помош на другите и воодушеви многумина, а се што ви треба е една шнола.

 

 

Таа само ја лизна шнолата низ задната дупка на нараквицата и ја става нараквицата преку нејзината рака. Така, може да ја држи нараквицата со шмола додека не ја зацврсти, а потоа само да ја извади шнолата и накитот да биде на своето место.

Нејзиното видео собра повеќе од два милиони прегледи и скоро 200 000 лајкови, а многумина беа воодушевени од овој едноставен трик.

Loading...

„Отсекогаш се мачев со ова, сега повеќе нема“, коментира една корисничка. „Ова е супер! Навистина не ти треба маж “, додаде друга.

 

 

@jadelehuraySingle life made think of this one #lifehack #NeverJustAGame #singlelife #foryoupage♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *