Од вечерва стартува новата сезона на Лига на шампиони

Сподели со своите пријатели

Со натпреварите од првото коло во групите А, Б, Ц и Д, вечерва започнува европската Лига на шампиони, т.е нова сезона од најсилното фудбалско клупско натпреварување на светот.

Loading...

И оваа сезона, шампионската титула ја брани тимот на Барселона, која во минатата сезона го надигра Јувентус со 3:1.

Фаворити оваа године се клубовите на Реал Мадрид, Манчестер Сити, ПСЖ и Баерн Минхен.

Од дуелите кои ќе го отворат првото коло најмногу внимание привлекува натпреварот меѓу вицепрвакот на Англија Манчестер Сити и ланскиот финалист на ова натпреварување и шампион на Италија Јувентус.

Вторник, вечерашни натпревари во ЛШ (20:45 часот)

1. коло, двојки

Група А: ПСЖ – Малме, Реал Мадрид – Шахтјор

Група Б: ПСВ Ајндховен-Манчестер Јунајтед, Волфсбург-ЦСКА Москва

Loading...

Група Ц: Бенфика-Астана, Галатасарај-Атлетико Мадрид

Група Д: Манчестер Сити-Јувентус, Севиља-Борусија Менхенгладбах


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.