Од утре промена на временската состојба

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Минималните температури ќе се движат од 0 до 8, а максималните од 19 до 26 степени целзиусови.

Од сабота попладне до понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни (околу30л/м 2 ) и проследени со грмежи, ветер и услови за појава на град.

Во вторник поради спуштање на постудена воздушна маса ќе дува засилен северозападен ветер, што ќе предизвика позначително опаѓање на температурите.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *