Од стара и уништена тераса направила вистинска оаза за уживање (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Оваа девојка докажа дека за трансформација на тераса или кој било друг простор не се потребни многу пари, туку малку имагинација и добра организација.

Loading...

Старата, потполно празна тераса ја претворила во вистинска оаза за уживање и релаксација.

Сè што користела била подлога, неколку саксии и цвеќиња, неколку столици, перници и неколку ламби. Веројатно повеќето од овие работи веќе ги имате во вашата куќа.

Можете да користите сè што не користите за украсување, и оставете го ова видео да ви послужи како инспирација.

Можете да користите пластична основа како што ја користеше таа, но вештачка трева исто така би изгледала убаво.

Камењата покрај ѕидот се интересен детал што направи терасата да изгледа уште поубаво, а ламбите дадоа посебен печат и создадоа магија.

На видеото погледнете како течело уредувањето, па можеби ќе добиете инспирација за кога ќе затопли времето.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *