Од полноќ повторно нови цени на горивата

Сподели со своите пријатели

Од ноќеска на полноќ се намалува цената на ЕУРОСУПЕР 98 за 2 денари, и од 96 ќе изнесува 94 денари.

Loading...

Останатите горива остануваат со истацена, односно ЕУРОСУПЕР 95 се продава по 93,5 денари, и дизелот по 93 денари за литар.

Цената на екстралесното масло останува 91 денар, на мазутот 53,3 денари.