Од полноќ поскапуваат дел од горивата

Сподели со своите пријатели

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 2,00 денара по литар.

Loading...

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС остануваат непроменети, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе биде 80,50 денари, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе се продава за 82,50 денари за литар.