„Од Париз со љубов“ – Франција и САД започнаа бомбардирање на ИСИС (фото)

Сподели со своите пријатели

Американското воздухопловство со посебни ракети за исламистите. На нив се испишани пораки „Од Париз со љубов“.

Loading...

Овие ракети пристигаат како американска помош на Франција во борбата против озогласените терористи од Исламската држава.

Americke-rakete-iz-Pariza-s-ljubavlju-620x350

Инаку, бомбардирањето на воените положби во Сирија веќе започна во доцните вечерни часови и со тоа Франција официјално објави војна на џихадистите.

Пишувањето пораки на бомбите е своевидна традиција на американската војска уште од Втората светска војна.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.