25.06.2019 07:24

Од денеска нова цена на нафтените деривати


Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, бензините и дизелот денеска ќе се продаваат по повисоки цени за половина денар.

Дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе бидат поскапи за половина денар и ќе се точат за 60.5 денари дизелот и 69,5 денари за 98 октанскиот СУПЕР.

loading...

Цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 нема да се промени и ќе се точи за 67 денари по литар.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments