ОД ЧОВЕЧКИ КЕН ДО ПРАВА БАРБИКА! Оваа ,,бомба” порано била маж и еве како изгледала! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Бразилецот Родриго Алвеш (37) се прослави како „човечкиот Кен“. Еднаш изјавил дека е добро платен само за да биде во таа улога. Поради тоа, тој бил подложен на бројни операции. Но, тој не бил среќен. Неговата желба била да стане жена, што се остварила. Тој ги поминал операциите до тој степен што станал „Барби“ . Неодамна го сменил своето име во Џесика.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

Горд е на тоа како изгледа сега, па често објавува фотографии и покажува облини на социјалните мрежи. Обично носи тесен фустан со длабоко деколте. Сега изненади со фотографија во костим за капење. Тој носеше едноделен костим за капење кој ги истакнуваше градите и позираше покрај базенот.

 

 

– Жешка сум на овие 40 степени – напиша кратко со описот на фотографијата. Тој моментално е во Шпанија каде ужива во топлите летни денови.

Loading...

Неговите следбеници го пофалија неговиот изглед во коментарите, а имаше и такви кои стандардно го бранат од зли јазици.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

– Изгледате како дива. Престанете да го злоупотребувате и повредувате. Најслабите луѓе се најсилните луѓе. Дали некогаш ви направил нешто во животот? Не дозволувајте да потоне поради ваквите коментари – пишуваа и го поддржуваа неговите следбеници.

Алвеш не одговорил на ниту еден коментар. Ужива во тоа што е, се чини дека му останува уште една неисполнета желба. Тој би сакал да има дете и да се реализира како мајка.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

Loading...

– Се развив како личност и како човечко суштество. Родена сум трансродова жена. Отсекогаш знаев дека сум жена, играв со кукли и бев во контакт со мојата женска страна. Треба да се сакате себеси. Сега би сакал да имам дете и да бидам со некој што ме прифаќа како што сум – изјави за странските медиуми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

Тој се обидел да се справи со машкото тело, како маж, но тоа го направило многу несреќен и депресивен. Бразилецот има над 70 пластични операции, но не ја крие среќата што конечно му се исполнил сонот да стане жена.

– Ќе ми требаат уште две или три операции за да ја завршам мојата трансформација. Подоцна, се колнам, престанувам да правам пластична операција – решен е Алвеш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *