Очи в очи со ајкула: Еве како тоа навистина изгледа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ако не можете да замислите како е да се гледа ајкула во очи, погледнете го неверојатното видео што еден од љубителите на авантурите го сними во океанот, во водите на Австралија.

Loading...

Необично видео беше споделено на профилот beautifuldestinations, на Инстаграм.

„Поврзувањето со предаторите е особено интересно, бидејќи тие се природно прилагодени на реакциите на нивниот плен. Ајкулите можат да бидат огледало на нашите емоции. За да комуницирате мирно со предаторите, прво мора да бидете смирени во себе. Ако сте вознемирени, и тие ќе бидат вознемирени “, напиша авторот на видеото во описот на страницата на Инстаграм beautifuldestinations.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *