„Очајна сум! Никој не сака да се дружи со мене оти сум преубава“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

„Девојките не сакаат да се дружат со мене затоа што сум убава, а тие се љубоморни и поради тоа сум осамена“, се пожали Аријана на социјалната мрежа ТикТок.

Loading...

Таа зборуваше за лошите страни на она што инаку се подразбира како привилегија.

Тие значителни придобивки, тврди таа, ја спречиле да се дружи со девојки.

 

@arianasavannah storytime #women #prettyprivilege ♬ original sound – ariana

 

На ТикТок таа откри дека очајно се обидувала да најде пријателки, но дека не може да ги „натера“ девојките да ја засакаат бидејќи е многу привлечна.

Аријана, која има речиси 50.000 следбеници, вели дека животот ѝ го уништила привилегијата на убавината што ја краси, бидејќи тоа значи тешко постигнување на пријателства.

Loading...

Во видеото таа вели дека очекува сите да ја нападнат бидејќи зборува за лошите страни на нејзиниот добар изглед.

Таа признава дека има добра страна на оваа нејзина привилегија – и прифаќа дека добриот изглед може да направи некои работи во нечиј живот многу полесни.

 

@arianasavannah♬ ssza3better – S

 

Сепак, Аријана додава дека има некои негативни аспекти кога сте благословени со добар изглед.

– Има и една лоша страна за која никој не зборува, а јас ќе зборувам за моето искуство како убава жена. Немам многу пријателки. А тоа е нешто со кое се борам долго време и никогаш не разбрав зошто е тоа така – истакна таа.

Овој проблем ја мачел уште од кога почнала да оди на училиште, и во текот на целиот факултет. Како што вели, тоа ѝ било тешко време.

Loading...

– Девојките секогаш ќе речеа: „О, Боже, многу те сакам, толку си убава“ – вели таа и додава дека обично планираат да се дружат со неа – но потоа често ја напуштаат.

– Тогаш доаѓа време и повеќе не ми се јавуваат и лошо ми зборуваат зад грб. И тоа нема смисла бидејќи секогаш сум толку љубезна, и толку искрена – вели таа.

Посочува и како тоа и се случило толку пати што ја натерало да размисли што ѝ се случува.

Откако тоа ѝ ја зголемило самодовербата, Аријана се сеќава дека отишла дома кај нејзиното семејство и им кажала колку и е тешко да се дружи на факултет.

 

@arianasavannahim up so late and have consumed so much tiktok the past 3 hours♬ Chosen 1 – Polo G

 

– За време на викендите доаѓав дома бидејќи немаше што да правам и плачев по мајка ми затоа што не разбирав зошто ми се случува ова – вели тој.

Loading...

Семејството би ми кажало дека одговорот е очигледен бидејќи на луѓето не им се допаѓа тоа што не се „најубавата личност во собата и што ги заплашувам другите со својата привлечност“.

Со оглед на нејзината борба да се дружи со жени, која очигледно е неуспешна, тоа ја навело да се приклучи на група момчиња.

Аријана вели дека сè уште не го знае одговорот зошто луѓето не ја сакаат, дури и ако не ја запознале.

– Не работам ништо, си гледам работа. Станувам осамена затоа што ми е доста од жените кои мислат дека сите сме во конкуренција. Сите сме убави, дали сите можеме да бидеме пријатели? – завршува таа во своето видео, и додава дека некои луѓе претпоставуваат дека убавите не мора да се борат со некои работи или дека не доживуваат лоши моменти затоа што се убави, но тоа всушност не е така.

Во коментарите многу луѓе ја пофалија нејзината искреност на оваа тешка тема.

Една личност напишала: „Како една од не многу убавите девојки, можам да ви кажам дека тоа е едноставно затоа што тие се љубоморни. Ова можеби звучи како клише, но тоа е вистина“, пренесува британски Мирор.

Loading...

 

@arianasavannahim going live soon🥰

♬ original sound – Tristen🧃