Обожавате текила? Ова е идеалниот хотел за вас! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Љубителите на текила сега не само што можат да го пијат својот омилен пијалак од самиот извор, туку можат да го поминат и времето во буриња.

Loading...

Ова е овозможено од хотелот де Барикас, што буквално значи „хотел со буриња“. Сместено е во дестилерија која произведува 15.000 литри текила секој ден.

 

 

Уникатната локација се наоѓа во околината на градот Текиле, од каде потекнува споменатиот пијалак.

Хотелот е составен од 30 големи буриња претворени во соби, а има и четири стандардни Silver king соби.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viajando (@viajandoyviviendo_)

 

Од хотелот велат дека текилата може да се „вдише, вкуси и почувствува“ на ова место.

 

 

Иако овие буриња не изгледаат посебно однадвор, внатрешноста сепак е луксузна. Секое буре располага со ТВ и клима уред, плакари, мини бар, па дури и џакузи во една од собите.

Цените се движат од 160 евра па нагоре.

Loading...

 

Во близина на хотелот се наоѓа импресивна дестилерија, каде што гостите можат да пробаат текила, а има и подземен ресторан лоциран на 4,5 метри под земјата каде се служат традиционални мексикански јадења со различни коктели базирани на текила.