Обликот на устата открива многу за вашата личност

Сподели со своите пријатели

Усните се еден од највпечатливите делови на телото, тие прво ги покажуваат сите наши емоции, дури и кога се обидуваме да ги скриеме.

Loading...

И обликот на усните, според Џин Ханер, експерт за „читање“ на лица, ги открива основните карактеристики на нашата личност.

Ханер верува дека обликот на вашите усни е директно поврзан со начинот на кој се однесувате кон различни типови луѓе околу вас.

 

 

– Вашите усни откриваат во каква врска сте и колку внимание им посветувате на другите. Родени сте со квалитетите што ги имате со причина – секоја особина е поврзана со дел од вашата личност и сите тие работат заедно за да претставуваат кој сте – рече Ханер.

Природно полни усни

Loading...

Рамномерно и природно исполнети усни покажуваат дека сте емпатични и имате силен родителски инстинкт, исто како и Анџелина Џоли. Имате вродена желба да ги заштитите другите, се грижите и не сте себични.

Се грижите за другите и нивната среќа ве прави среќни. Имате близок круг пријатели и ги цените односите.

 

 

Тенки горни и долни усни

Жените со тенки усни како Кирстен Данст се претежно осамени и доста плашливи, вели Ханер. Тие се интровертни, така што почесто се потпираат на себе. Од друга страна, за нив е сосема во ред и тие се задоволни од тоа. Иако можеби не им се допаѓаат врските како луѓето со природно полни усни, тоа не значи дека не можат да функционираат добро како партнери.

Можеби им треба некој со одредена насока и јасна комбинација на интереси / хоби за да успее романсата.

Loading...

 

 

Усни со изразен Купидонов лак

Луѓето со изразен Купидонов лак, како Тејлор Свифт, се многу креативни. Постојано се стремат кон самоизразување во секоја форма. Тие се продуктивни и уметнички изразени. Покрај тоа, тие добро се сеќаваат и се одлични во друштво. Но, нивната спонтаност и импулсивност понекогаш може да ги одбие луѓето.

 

 

Loading...

Усни кои имаат заоблен Купидонов лак

Исто како Аманда Сејфред, таквите луѓе се сочувствителни и љубезни. Тие се чувствителни и другите луѓе лесно можат да ги вознемират и да ги зголемат. Сакаат да им помагаат на луѓето и веројатно ќе изразат длабока почит кон другите.

 

 

Широка уста

Loading...

Луѓето со широки усти како Џулија Робертс и Ен Хатавеј се полни со живот и имаат голем круг пријатели со многу различни интереси. Како перфекционисти, тие се многу успешни и талентирани и сакаат да ја кројат својата судбина.

 

 

Тенка горната усна

Loading...

Оние со тенки горните усни, но долната усна со нормална големина, се луѓе кои имаат изразени лидерски квалитети. Се добива впечаток дека се секогаш мотивирани, позитивни и огнот минува низ нивните вени, бидејќи се толку енергични и живи, како актерката Рис Витерспун.

Тие се одлични и во убедувањето на другите.

 


Loading...

Leave a Reply