Облачно со повремени врнежи од дожд

Сподели со своите пријатели

Времето претпладне облачно со повремени врнежи од дожд, попладне  облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во Пелагонија. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а дневната од 13 до 21 степен.

Loading...

Во Скопје претпладне облачно со повремен дожд, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде околу 14, а дневната ќе достигне 18 степени.

Од петок до понеделник времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Весна Јаневска


Leave a Reply