Објавена листата на топ 10 најсекси ќелави мажи: Кој е најдобар според вас? (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Додека некои дами не сакаат ќелави мажи, други навистина „паѓаат“ на нив.

Loading...

И тоа е сосема во ред, вкусовите се разликуваат и токму затоа јавноста ја подели листата со 10 најсексапилни ќелави мажи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jason Statham (@jasonstatham)

Според пребарувањата на Гугл, принцот Вилијам е најсексапилниот ќелав маж затоа што е опишан како секси дури 17,6 милиони пати на блогови, извештаи и пребарувања на интернет.

 

 

Loading...

На второто место е боксерската легенда Мајк Тајсон со 8,8 милиони гласови, следен од холивудската sвезда Џејсон Статам на третото место, со 7,4 милиони резултати.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

На списокот се наоѓаат и пејачот Питбул со 5,4 милиони, Мајкл Џордан кој е опишан како секси 5,3 милиони пати, Флојд Мејведер 4,3 милиони, Џон Траволта 3,8 милиони, Брус Вилис 3,3 милиони, Двејн Џонсон 2, 6 милиони и Вин Дизел 2,3 милиони.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel)

Рускиот претседател Владимир Путин не влезе во првите десет, со 2,2 милиони резултати, ниту пак актерот Патрик Стјуарт, познат по улогата во филмовите „Sвездени патеки“, кој имал 1,1 милион пребарувања.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *