25.07.2019 04:12

Објавена брутална снимка од ликвидација на турски дипломат (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)


На интернет се појави вознемирувачка снимка на која, наводно, се прикажува ликидација на турски дипломат во Ербул на 17ти јули. Курдските власти допрва треба да ја верификуваат снимката која е направена во еден ресторан.

Напаѓачите убиле и двајца курдски цивили.

loading...

Како што може да се забележи, на едната маса седеле двајца мажи, е едниот од нив бил турски дипломат.

На соседната маса седи момче кое пие вода и користи мобилен телефон.

Во еден момент станува и од ранецот вади пуштол и пука кон дипломатот со неколку сантиметри одалеченост. Бега оставајќи го и ранецот и мобилниот телефон.

Врз мажите пукале уште двајца напаѓачи, сите од непосредна близина користејќи пригушувачи.

Предупредуваме дека снимката е ВОЗНЕМИРУВАЧКА, а доколку се одлучите да ја погледнете тоа можете да го сторите ТУКА.

Фото: Фејсбук принтскрин


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments