25.07.2019 04:12

Објавена брутална снимка од ликвидација на турски дипломат (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

На интернет се појави вознемирувачка снимка на која, наводно, се прикажува ликидација на турски дипломат во Ербул на 17ти јули. Курдските власти допрва треба да ја верификуваат снимката која е направена во еден ресторан.

Напаѓачите убиле и двајца курдски цивили.

loading...

Како што може да се забележи, на едната маса седеле двајца мажи, е едниот од нив бил турски дипломат.

На соседната маса седи момче кое пие вода и користи мобилен телефон.

Во еден момент станува и од ранецот вади пуштол и пука кон дипломатот со неколку сантиметри одалеченост. Бега оставајќи го и ранецот и мобилниот телефон.

Врз мажите пукале уште двајца напаѓачи, сите од непосредна близина користејќи пригушувачи.

Предупредуваме дека снимката е ВОЗНЕМИРУВАЧКА, а доколку се одлучите да ја погледнете тоа можете да го сторите ТУКА.

Фото: Фејсбук принтскрин


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments