Обид за убиство во село Ваксинце

Сподели со своите пријатели

Рано утринава околу 02,30 часот во атарот на селото Ваксинце-кумановско, по предходна вербална расправија А.Д.(36) од селото Черкези-кумановско, со огнено оружје – пиштол испукал еден куршум во правец на А.Н.(31) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

За среќа не го погодилА.Н.  туку куршумот завршил во стакло на паркирано патничко моторно возило марка „БМВ“ со кумановски регистерски ознаки по што истиот со возило го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.