06.05.2019 15:31

Обид за разбојништво во Матејче


Во Полициското одделение Матејче вчера во 19.00 часот, Ф.А.(41) пријавила дека во нејзината куќа во с.Матејче, општина Липково, С.С. од с.Ропалце, општина Липково се обидел да изврши разбојништво над неа.

Како што информираат од МВР, С.С. со употреба на сила влегол во куќата и со закана побарал да му даде пари. Но, Ф.А. одбила и почнала да бара помош, по што С.С. си заминал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments