06.05.2019 15:31

Обид за разбојништво во Матејче


Во Полициското одделение Матејче вчера во 19.00 часот, Ф.А.(41) пријавила дека во нејзината куќа во с.Матејче, општина Липково, С.С. од с.Ропалце, општина Липково се обидел да изврши разбојништво над неа.

Како што информираат од МВР, С.С. со употреба на сила влегол во куќата и со закана побарал да му даде пари. Но, Ф.А. одбила и почнала да бара помош, по што С.С. си заминал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments