Нова мистерија: Исчезна авион над Индонезија

Сподели со своите пријатели

Официјалните власти на Индонезија денеска изјавија дека патнички авион со 54 паници изгубил контакт со контролорите на летање над источната индонезиска покрајна Папуа, јавува Anadolu Agency.

Loading...

Од националната агенција за потрага и спасувања БАСАРНАС, исто така ја потврдиле информацијата.

Според она што е наведено на Twitter профилот на БАСАРНАС, авионот припаѓа на авиокомпанијата „ Trigana Air Service “, а превелзувал 44 возрасни патници, пет членови на екипажот и пет деца, меѓу кои и бебиња.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.