Нова Каховка: Две лица загинаа во украински напад

Сподели со своите пријатели

Две лица загинаа, а неколку се повредени во украински минофрлачки напад во текот на ноќта врз градот Нова Каховка во областа Херсон, соопшти денеска локалната општинска администрација.

Loading...

Администрацијата на Телеграм напиша дека во украинскиот напад загинале две жени, додека неколку луѓе се повредени, а три куќи се целосно уништени.

Во соопштението се наведува дека во текот на изминатата ноќ украинската армија го гранатирала центарот на Нова Каховка и станбените згради во близина на стоматолошката клиника и црквата Свети Андреј, пренесе ТАС С.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вонредни прекини на струја низ цела Украина