Нова хит поза за Инстаграм: Ги издолжува нозете и го истакнува задникот (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Последната „чучната поза“ на Инстаграм исто така бара малку напор. Но, како и да ја свртите фотографијата, таа ќе излезе добро. Ова е исто така една од причините зошто стана популарна толку брзо.

Loading...

Дуа Липа и Пикси Лот се само две од многуте познати личности кои неодамна ја испробаа новата секси „чучната поза“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pixie Lott (@pixielott)

Додека пејачката Дуа Липа позираше пред огледалото и го покажа грбот во секси розов фустан со деколте, Пикси ја потенцираше и торбата додека позираше импресивно во чизми до колена до потпетица.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

И тие не се единствените кои ја испробаа оваа поза. Кајли Џенер, Зара Мекдермот и Емили Ратајковски исто така објавија фотографија во оваа поза.

Loading...

Не е важно дали ќе се свртите кон камерата, странично или позади, сè ќе изгледа добро.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

 

Ако се свртите директно кон фотоапаратот, позата ќе ви помогне нозете да изгледаат подолги и потенки, а ако свртите странично, задникот ќе изгледа поголем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara McDermott (@zara_mcdermott)

Но, ако барате максимален ефект, обидете се да фотографирате од задната страна, бидејќи тоа ќе создаде илузија дека вашата половина е помала, а задникот поголем.

„Ова е вистинската поза за суперхероите“, рече експертот за говор на тело, Траси Браун, додавајќи дека позата е исто така супер ласкава.

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

– Нагласува колку се долги нозете на жената, што е многу секси – заклучила таа, и пишува The Sun.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *