Нова година и нова победа за КК Куманово против Работнички (галерија+видео)

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот клуб Куманово вечерва повторно покажа одлична игра кога на домашен терен ги совлада кошаркарите на Работнички со резултат 83:67 во рамките на 13-то коло од Домашната кошаркарска лига.

[huge_it_gallery id=”289″]

Уште во првото полувреме КК Куманово имаше двоцифрена предност од 48:38, која постојано се зголемуваше. Во натпревар на стартните петорки ( резервните играчи дадоа 5 и 3 поени) репрезентативците Трајковски и Костоски имаа свое шоу.

Loading...

Центарот даде 28 поени и запиша осум скока, а плејмејкерот уфрли 25 кошеви на кои додаде 6 скока и 5 асистенции.

Најмногу поени на клупата на КК Куманово запишаа Костовски и Трајковски кои заедно постигнаа вкупно 53 поени, додека кај спротивната екипа најдобар со 24 поени беше Стефановски.

Следниот натпревар кошаркарите на Страшко Тодоровиќ ќе ја одиграат веќе на 23-ти јануари кога во гости ќе играат со Кожув.

Останатиот дел од видео галеријата погледнете го на нашиот „Јутјуб“ канал со клик тука.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.