Нов земјотрес го погоди веќе разурнатиот Непал

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Непал во понеделник попладне, соопшти Американскиот геолошки институт, јавува Anadolu.

Loading...

Земјотресот се случил во 16:16 часот по локално време на длабочина од 10 километри, со епицентар во Непал.

Новиот земјотрес се случи неколку дена откако во земјотресот со јачина од 6,4 степени според Рихтер загинаа 150 луѓе.

Минатиот месец најмалку 12 лица беа повредени откако два силни земјотреси го потресоа Непал.