21.02.2017 00:37

Нов напад во Истанбул: Две лица изрешетале кафуле, петмина повредени


Две лица на мотоцикли отвориле оган врз кафуле во Истанбул и раниле пет луѓе, наведува новинската агенција ДХА.

Надлежните единици и болничари биле испратени на лице место, а повредените веднаш биле пренесени во локалната болница. Полицијата покренала истрага за инцидентот, но се уште не е познато кој е вмешан во нападот.

 

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments