21.02.2017 00:37

Нов напад во Истанбул: Две лица изрешетале кафуле, петмина повредени

Facebook Twitter Google+

Две лица на мотоцикли отвориле оган врз кафуле во Истанбул и раниле пет луѓе, наведува новинската агенција ДХА.

Надлежните единици и болничари биле испратени на лице место, а повредените веднаш биле пренесени во локалната болница. Полицијата покренала истрага за инцидентот, но се уште не е познато кој е вмешан во нападот.

 

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments