Нов гаф на Бајден: Ги измеша Бритни Спирс и Тејлор Свифт (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џозеф Бајден ги измеша пејачките Тејлор Свифт и Бритни Спирс за време на неговиот говор на традиционалното помилување на Турција за Денот на благодарноста во Белата куќа.

Loading...

Имено, Бајден зборуваше за изборот да помилува две мисирки, Либерти и Бел, меѓу другите мисирки и го спореди со шансите што ги имаат обожавателите на Тејлор Свифт кога се обидуваат да обезбедат билет за нејзината турнеја „Ерас“.

Свифт моментално настапува во Бразил.

„Можете дури и да кажете дека ова е потешко од добивање билет за „турнејата на ренесансата“ (Бијонсе) или, или, или турнејата на Бритни Спирс. Таа е долу во Бразил, таму е малку топло во моментов“, рече тој.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во САД соборен е рекордот по број на масовни убиства за една година

Бајден е најстариот човек кој некогаш бил претседател и неговиот мандат долго време е нарушен со тврдења дека тој е ментално неподобен за функцијата.

На пример, за време на концертот на Тејлор Свифт во Бразил, една девојка почина од ефектите на екстремната топлина, по што беше дозволено да се внесува вода на концертите.

Исто така, по вториот концерт беше убиена и една девојка, што оваа турнеја на популарната млада пејачка ја направи уште потрагична.

 

Loading...