Николас Кејџ поторши 150 милиони долари и повторно банкротираше, а еве и како!

Сподели со своите пријатели

Богатството на холивудската sвезда Николас Кејџ некогаш беше проценето на 150 милиони долари, а денес е шест пати помалку затоа што купил куќи, имоти, автомобили и „извртени“ и прилично скапи работи, како што е колекција намалени пигмејски глави, од досада.

Loading...

Тој потрошил многу пари за купување недвижности низ целиот свет. Во еден момент, славниот актер поседуваше 15 куќи, вклучувајќи замоци во Англија и Германија, како и имот вреден 25 милиони долари во Калифорнија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicolas Cage (@nicolascoppola.cage)

 

Тој купил остров на Бахамите и една од најпроколнатите куќи во Америка, која се наоѓа во Њу Орлеанс. Тој во моментов должи 6,3 милиони американски долари данок за неговиот недвижен имот.

Како страстен колекционер на автомобили, тој некогаш имаше дури девет Ролс Ројс и Ламборџини во вредност од 450 илјади долари.

Она што е тешко да се објасни е потребата да се купат некои од „чудните“ работи.

Loading...

Актерот поседува череп од диносаурус стар 70 милиони години, вреден 276.000 долари, гробница во форма на пирамида висока околу три метри во која сака да биде погребан, и октопод во вредност од 150.000 долари, што наводно му помага во актерството.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicolas Cage (@nicolascoppola.cage)

 

Тој исто така поседува завидна колекција стрипови вредна 1,6 милиони долари, која го вклучува првиот стрип за Супермен кој го платил 150.000 долари.

Тој го обвини својот поранешен партнер Самуел Левин за загубата на неговото богатство, кого го тужеше и за ризични инвестиции кои завршиле со големи загуби.

Левин еднаш изјави дека Кејџ „троши неконтролирано“ и дека треба да заработува 30 милиони долари годишно за да може да го одржи својот животен стил.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicolas Cage (@nicolascoppola.cage)