Никола Бојковски го фати крстот во Соборниот храм „Свети Никола“ (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дваесет и деветгодишниот Никола Бојковски од Куманово е најсреќниот скокач по светиот крст во Соборниот храм „Свети Никола“.

Loading...

 

 

Вели дека прв пат успева да стигне до крстот, но се обидувал и во текот на изминатите години.

 

 

Loading...

– Очекувам благосостојба, среќа и здравје за сите, рече Бојковски.

 

 

Бојковски моментално е невработен, но се подготвува да започне сопствен бизнис.

Пригодни подароци и желби за многу успех годинава пристигнаа од градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, Кумановско – Осоговската епархија, но и од приватни компании.

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Никола Ивановски / Стефан Младеновски