Невремето во Куманово урна дрвја и нанесе штета на градот (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Неколку минути пред 14 часот регионот на Куманово беше зафатен со силно невреме проследено со пороен дожд силни електрични празнења и град.

Loading...

Невремето за половина час направи вистински хаос во Куманово кога ветер со огромна брзина ја намали прегледноста на патиштата за околу 50 метри и сруши неколку дрвја во централното градско подрачје, поточно на улицата спроти Центарот за култура при што сообраќајот е целосно во прекин.

Засега нема информации за настаната поголема штета.

[huge_it_gallery id=”139″]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.