Невреме со град во кумановско (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот крај доцна попладнево околу 19 часот е зафатено од силно невреме проследено најпрвин со засилен ветер, а потоа со силни електрични празнења, пороен дожд и град.

 

Loading...

DSC_0007

 

Неколку населени места беа и без електрична енергија, а дел од околните села во кумановско се уште се без електрично напојување. Засега нема информации за причинета поголема материјална штета.

DSC_0008


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.