Невообичаена светлина на небото над Калифорнија, луѓето маѓепсани (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мистериозни објекти го осветлија небото низ Јужна Калифорнија минатата ноќ, а луѓето беа маѓепсани од светлите ленти што ги видоа околу 1:30 часот по полноќ.

Loading...

Граѓаните пријавиле дека светлината е видлива низ сојузната држава, пренесува ABC.

 

 

Луѓето го објавија феноменот и на социјалните мрежи за да добијат одговор за што се работи, некои шпекулираа дека се работи за метеор или комета.

Други мислеа дека се работи за остатоци од ракетата Falcon 9 на SpaceX која полета од вселенската база Ванденберг околу 19:30 часот во понеделникот.

Воздухопловната корпорација, независна непрофитна корпорација за истражување на вселената, на својата веб-страница објави информации за кинеско летало за кое се предвидуваше повторно да влезе во атмосферата околу времето кога беше забележана мистериозната светлина.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Знаци кои укажуваат дека вашето куче е осамено

 

 

Лабораторијата за млазен погон на НАСА има список на небесни настани за секој месец, како што се лесно видливи планети, затемнувања и комети кои можат да се видат преку двоглед.

Но, нема ништо на листата што би можело да ја објасни светлината на небото над Калифорнија.