Невестата фатена во акција среде свадба, но не со младоженецот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во текот на 2021 година, Аманда и Сем Гринберг од Анаполис во американската сојузна држава Мериленд беа принудени трипати да ја одложуваат својата венчавка поради пандемијата, а немаа среќа ниту пред дваесет дена.

Loading...

Имено, на 27 април, точно три дена пред четвртиот обид, Сем се разболел од Ковид, па Аманда среќна ја понесе својата картонска фигура со себе.

Тој го откри она видео кое пред неколку дена стана вирално на ТикТок, а несреќата на тие двајца млади во меѓувреме ги заинтригира светските медиуми.

– Првичната идеја беше да се откаже се, но немаше начин да се побара враќање на парите од хотелот во кој ја организиравме венчавката. Исто така, голем дел од гостите на свадбата потрошиле многу пари на костуми, подароци и патувања, па е донесена одлука да го направиме најдоброто што знаеме и умееме – објаснила Аманда за Yahoo Life зошто сепак се појавува во венчаницата.

Потоа додала дека сака да го задоволи својот стар татко.

– Впрочем, татко ми е човек во години и сакав тој прв свадбен танц да го доживее со мене – рекла младата дама (32) која во салата ја придружувале браќата.

Парот на венчавката покани 294 гости, од кои на крајот се појавија 59, а Сем забавата ја следеше преку апликацијата „FaceTime“.

– И што би можеле да направиме освен да се обидеме да го извлечеме најдоброто од таа страшна ситуација? – додаде тој на сите младоженци, кои беа принудени да го гледаат говорот на нејзиниот татко од куќата.

Loading...

Инаку, Аманда и Сем легално се венчаа на 31 јануари на скромна церемонија организирана во дворот на куќата на таткото на Аманда, а свадбената веселба требаше да биде круна на церемонијата. Парот има и седуммесечно бебе.

 

@ammiller879 #wedding #weddingcelebration #forthtimesthecharm #covid #covidsucks #makelemonade #party #letsgetloud #celebratewewill #covidbride #weddingparty #covidgothim ♬ Let’s Get Loud – Jennifer Lopez