НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Старото комбе го претворила во „мал рај“ на тркала (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тиктокерка Амелиз Бур од Велика Британија на таа социјална мрежа објави видео во кое покажа како старото комбе го претворила во розов дом.

Loading...

Таа рече дека ѝ биле потребни година и пол.

„Работната плоча во кујната ја направив од дрво од палети што ги добив бесплатно. Ги избрусив малку и додадов розови плочки за кои платив 14 фунти“, рече Амелиз (21), додавајќи дека остатокот од мебелот го направила од материјали што ги нашла по пат.

Така, на пример, на патеката од нечија куќа нашла алуминиумски летви, кои и служеле како рамка за кревет.Направила и вентилација и туш.

Амелиз вели дека идејата ја добила за време на пандемија, кога морала да се врати дома од работа во планинска куќа во Франција, откако нејзината баба починала.

Таа откри и колку ја чинел целиот проект.

Имено, старото комбе тиктокерката го платила 5.000 фунти, а за уредување на ентериер потрошила 2.000 фунти.

Луѓето ѝ кажаа во коментарите на TikTok дека навистина им се допаѓа нејзината идеја и дека прекрасно го украсила својот дом на тркала.

Loading...

 

@ameinavan Welcome to my van tour #vantour #vanlife #vanbuild #vanconversion #tinyliving #tinyhome #spiritualawakening #camping #offgrid #travel #reno #housetour ♬ Love Grows (Where My Rosemary Goes) – Edison Lighthouse