Неверојатна трансформација: Нејзината сестра не ја препознала, од даркерка до привлечна русокоса (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Џордан (25) е тату уметник, а уште од тинејџерските денови сакала да носи црна облека и да се шминка во даркерски стил.

Loading...

За време на карантинот, таа решила да испроба малку поинаков изглед и се претворила во нормална девојка пред камерата.

 

 

Таа својата црна коса ја покрила со сина перика, ги сокрила тетоважите што ги има на лицето и телото, а облекла розова маица и сини фармерки.

Кога се виде во огледало, се шокираше од својот изглед.

 

Loading...

 

„Не сум страшна. Не сум луда за оваа облека, но шминката е всушност убава”, рече таа, но исто така призна дека се чувствува гола без своите тетоважи.

Кога по трансформацијата се појави пред нејзината сестра Меган и нејзиниот пријател Алекс, ни тие не можеа да поверуваат како изгледа.

 

 

„Ќе плачеш?“ Ја праша таа својата сестра, која навистина пушти солзи, но и се смееше на нејзиниот нов изглед.

Loading...

На крајот, Џордан заклучи дека е задоволна од досегашниот изглед и дека не сака да се менува поради никој.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *