Неверојатна трансформација: Изгубила 57 килограми, а не се откажала од хамбургери и тестенини

Сподели со своите пријатели

Холи Герати (28) е мајка на три деца од Халифакс во Западен Јоркшир и изгубила речиси половина од својата поранешна тежина.

Loading...

Холи почнала да слабее во 2018 година и досега изгубила  57 килограми. Она што е интересно е што не се откажала од работите што ги сака, туку имала план и пресметала колку калории може да јаде: „Наместо да јадете во Мекдоналдс, можете да направите свој Биг Мек и ќе согорите половина, истото важи и за „Кари, ориз, леб, може да содржи околу 730 калории наместо двојно повеќе кога се земаат во брза храна“, вели таа.

 

 

Таа рече дека на дневното мени со здрава храна додаде: „Почнав да јадам повеќе овошје и зеленчук, повеќе се движев и планирав што ќе јадам во текот на денот за да не се прејадам. Подготвувам и тестенини, кари со ориз, хамбургери, но направени дома“, откри таа.

 

Loading...

 

Мотивот за слабеење Холи го пронашла кај своите деца, бидејќи забележала дека не може да ги придружува своите три деца (8, 6 и 2 години) во играњето и секојдневните обврски, па морала да седи на две седишта во автобусот.