Неверојатна снимка: Куче си играше со ајкула во плиткото (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Познато е дека кучето е едно од најдружељубивите животни, а неговата желба да се дружи понекогаш нема граници.

Loading...

Вистински доказ е миленикот на видео авторот на TikTok кој се дружел со ајкула на плажа.

На видеото се гледа како бебе ајкула плива во плиткото на Хаваи, а кучето го следи.

Сопственичката на кучето напишала дека секогаш внимавала нешто да не се случи со нејзиниот миленик или новородената ајкула.

Видеото стана популарно со молскавична брзина и моментално има повеќе од 5 милиони прегледи и речиси 700 илјади лајкови.

 

 

@kalalakoala02 strange friends *please note the baby hammerhead was not harmed at all by the dog! she followed the shark curiously and i kept an eye on both the whole time 🙂 #foryou #fyp ♬ original sound – fevernostalgia

Loading...