НЕСЕКОЈДНЕВНА СЦЕНА: Еве како изгледа кога сте под вода додека има земјотрес! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи неодамна се прошири видео кое предизвика застрашувачки реакции кај многу корисници.

Loading...

На видеото може да се видат нуркачи кои уживаат во шарените корални гребени, додека позадината е распослана во живописни бои и форми.

Оваа идилична сцена наскоро се менува кога започнува земјотрес, предизвикувајќи прашина и нечистотија да се издига од морското дно, создавајќи морничава магла што навестува нешто многу пострашно.

Нов кошмар

Коментарите на корисниците кои го погледнале видеото јасно покажуваат дека оваа сцена предизвика интензивни емотивни реакции.

Многумина изразија морници и страв, истакнувајќи дека искуството е застрашувачко.

Со оглед на фактот дека нуркачите морале да се држат за коралите додека водата се движела се побрзо и побрзо, јасно е дека искуството било исклучително интензивно и застрашувачко.

Реакциите на гледачите

Корисниците го изразија својот страв и вознемиреност откако го погледнаа ова видео.

Некои го опишаа како кошмар, додека други ја истакнаа ужасноста на сцената.

Loading...

Оваа реакција покажува колку силно влијание може да има прикажувањето на природните појави што предизвикува страв и непријатност кај гледачот.

 

So this is what an earthquake looks like underwater
byu/Literally_black1984 ininterestingasfuck