НЕРЕАЛНО: Олимпијка преплива базен со чаша млеко на главата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Американскиот олимписки и светски првак Кети Ледецки го направи навидум невозможното.

Имено, таа  се придружи на предизвикот „TikTok Got Milk?“ и преплива базен со чаша чоколадно млеко на главата, без да истури ниту една капка.

Loading...

„Веројатно најдобриот потег во мојата кариера“, напиша фантастичната Ледецки, која покажа дека е прилично вешта во водата.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *