Неофицијално: Љајм јавува за тројца мртви цивили

Сподели со своите пријатели

Како што пренесува албанскиот портал Љајм, како последица на вооружената престрелка во м.в Дива Населба, загинати се тројца цивили, т.е едно осумгодишно девојче и нејзините родители.

Loading...

Семејството живеело блиску до амбулантата во населбата Тоде Мендол.

Љајм се уште не ја потврдува веста.

Leave a Reply