Ненад Мишановиќ повторно во редовите на КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Ненад Мишановиќ повторно ќе заигра во сино-белиот дрес, односно во редовите на Кошаркарскиот клуб Куманово.

Договорот на Мишановиќ важи до крајот на оваа сезона, а тој се враќа откако Жарко Ракочевиќ го напушти Куманово, како што наведоа поради личен интерес и понуда од австриски клуб. Дали договорт е раскинат и се смирени копјата помеѓу Ракочевиќ и управата на клубот засега е непознатно.

Мишановиќ заедно со останатиот дел од тимот на тренерот Марјан Србиновски во недела на домашен тересн ќе ги пречека кошаркарите на Работнички.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.