Немала се*с 3 месеци, а потоа налетала на супер НАДАРЕН маж, и си ветила една работа! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Австралиската секс колумнистка Надја Бокоди (37) уште еднаш докажа дека нема влакна на јазикот кога станува збор за водење љубов.

Loading...

Надја, позната по бурните сексуални авантури, овој пат реши да испроба две сосема различни работи.

Бокоди реши да паузира од сексот три месеци, и опиша колку тоа може негативно да влијае на дамите.

„Секој знае за феноменот„ сини тестиси “кај мажите како резултат на недостаток на секс, и сега сум убедена од прва рака дека кај жените има„ сини sидови “. Медицината го дефинира како стеснување на крвните садови во sидовите на вагината “, објаснува Надја.

 

 

„Кога ќе се возбудиме, крвта се пумпа во ткивото околу нашите гениталии и затоа тие отекуваат. Ако не го намалите притисокот и го намалите отокот, работите може да станат непријатни. „Бидејќи овој феномен е помалку познат, ова чувство на тежина кое ги придружува подолгите периоди на сексуална неактивност, многумина се мешаат со грчеви во менструацијата, што е голема грешка“, вели Бокоди и продолжува:

Loading...

„Сепак, болните гениталии не се единствената последица на сексуалната суша, бидејќи секоја пауза влијае и на нашето ментално здравје, либидото и имунитетот. Исто така, кога продолжувате да имате секс по пауза, тоа може да доведе до сувост на вагината и болен однос “.

 

 

Надја потоа опиша како изгледала нејзината средба со огромниот пенис.

„Знаете, велат тие, советот не е секогаш подобар. Запознав привлечно момче и кога се соблече, буквално се зачудив кога видов колку е надарен. Веднаш помислив дека сум премногу амбициозна. Не е ни чудо што мајка ми секогаш ми велеше дека сакам многу повеќе отколку што физички можам да издржам “, вели Надја.

Бев убедена од прва рака дека момците со големи гениталии ретко исполнуваат сè што е кажано за нив. Ајде да се соочиме, што и да направиш, тоа нема да и помогне на конзервата да помине низ клучалката “, опишува Бокоди.

„Исто како што високите потпетици изгледаат секси додека не ги облечете и минете низ минско поле од болка, истото важи и за големите пениси. Целото искуство беше прилично непријатно, и со многу малку уживање. Пробав сè што ми падна на ум, вклучително и орален секс, но не ми помогна. Потоа ветив дека никогаш повеќе нема да бидам со момци кои имаат чудовиште во панталоните “, заклучи Надја Бокоди.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *