05.05.2019 13:13

Немал партнерка за матура, но заминал сам и бил доста креативен (ФОТО)


Фактот дека нема девојка овој тинејџер не го спречил да ја пропушти својата матурска забава, па со помош на својата мајка сошил креативно одело споено со фустан.

Тој спол црвена блуза со кравата со машка виолетова кошула.

loading...

фото: Reddit/u/thecraftyb

На една нога носел ногавица од црно машко одело, а преку другата нога паѓал фустан.

Доказ дека мислел на се покажува и фактот дека потрошил дополнителни неколку минути за да направи две различни фризури на главата, една машка и една женска.

фото: Reddit/u/thecraftyb

На материјалот за одело потрошил само 25 долари, а немал проблем со креирањето и спојувањето затоа што се занимава со креативни работи.

loading...
фото: Reddit/u/thecraftyb

Го нашминкала другарка му, а неговата мајка неколку фотографии споделила на Редит објаснувајќи зошто нејзиниот син таков заминал на матурската забава.

Фото: Редит


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments