09.11.2019 12:28

Некст тајм и Џенан Лончаревиќ вечерва во Куманово

Facebook Twitter Google+

Дуото „Некст тајм“ и српскиот пејач Џенан Лончаревиќ вечерва со почеток во 20:00 часот ќе настапат на градскиот плоштад во Куманово, како дел од втората вечер од одбележувањето на 500-годишниот јубилеј на градот.

Браќата Мартин и Стефан од „Некст тајм“ специјално ќе ја изведат пред кумановската публика песната „Јовка Кумановка“ која е снимена посебно за оваа прилика, благодарение на соработката со Општина Куманово и компанијата „Екстра меин“.

Loading...

По настапот на македонското дуо, ќе следува Џенан Лончаревиќ.

Како изгледаше вчерашната атмосфера од првата вечер погледнете ТУКА.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments