03.08.2015 18:08

Неколку села во општините Куманово и Липково без електрична енергија


Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, поради голем дефект на електродистрибутивната мрежа на ЕВН, повеќе места во државата се без електрично напојување.

Неколку села во Општина Куманово и Општина Липково исто така се без електрична енергија. Меѓу нив се: Ропалце, Черкези, Умин Дол, Љубодраг  и Клечовце, Скачковце, Градиште и К’шање.

loading...

Екипите на ЕВН Македонија работат на санирање на дефектот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments