Неколку локации утре без струја

Сподели со своите пријатели

Без електрична енергија утре во текот на денот во период од 08:30 до 16:00 часот ќе бидат дел од населбата Ајдучка Чешма, излезот на населбата Иго Тричковиќ, како и стариот Тромеѓански пат, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за планирани прекини од страна на ЕВН Македонија, поради интервенција во електро дистрибутивната мрежа.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.