Нејзиниот сопруг ја оставил за Украинка која ја познава 10 дена: „Јас и дадов засолниште, а таа ми враќа вака“

Сподели со своите пријатели

Тони Ганет (29) од Бредфорд, ја остави својата сопруга Лорна (28), откако се заљубил во Софија Каркадим (22), украинска бегалка која го напуштила родниот Лавов на почетокот на инвазијата.

Loading...

Напуштената сопруга и мајка на три деца го сподели својот гнев. Таа вели дека срцето и било скршено откако десетгодишниот партнер решил да ја остави во Софија само десет дена откако ја примиле во својот стан како украинска бегалка.

Софија побегнала од Лавов во западна Украина. Таа вели дека ѝ се допаднал Тони штом го видела, пишува Дејли Мејл.

Лорна изјави за Сан дека верува дека Софија го таргетирала нејзиниот сопруг од самиот почеток, а кога решила дека го сака, „победила“.

 

 

„Сè што знаев се преврте наопаку со разлика од две недели“, рече таа.

Loading...

– Решив дека правилната работа е некому да му ставам покрив над глава и да му помогнам кога е во очајна потреба. А еве како Софија ми се оддолжи што и дадов дом – рекла бесната сопруга.

Тони, сакајќи да помогне, се пријавил во владината програма за помош на украинските бегалци, но кога не добил одговор од нив, станал нетрпелив и преку социјалните мрежи се понудил да им помогне на украинските бегалци и Софија му се јави.

Ја примил во домот во кој живеел со својата партнерка Лорон со која има три деца. Набрзо почнале долги разговори и прошетки, што и пречело на неговата сопруга.

 

 

Иако се изгледаше прилично невино, ситуацијата предизвикала кавга.

„Атмосферата стануваше навистина лоша и Софија ми рече дека не знае дали може да продолжи да живее со нас под овие околности“, рече Тони.

Loading...

Работите се вжештија откако по расправијата ја оставиле Софија во солзи и таа рече дека повеќе не може да живее во иста куќа со Лорна.

– Ситуацијата кулминираше минатата сабота кога Лорна ја нападна Софија. Таа ѝ се развика и ја расплака. Таа рече дека не може повеќе да остане под нашиот покрив и нешто во мене кликна. Жал ни е за болката што ја предизвикавме, но со Софија имам врска каква што досега не сум имал – изјави тој за The Sun.

 

 

Неговата нова партнерка Софија (22) рече дека „такви работи се случуваат“. Поранешната на Тони прво и постави ултиматум на Софија дека мора да замине.

– Нешто во мене кликна. Ако таа оди, така и јас ќе одам “, рече тогаш Тони. Тие се спакувале и се вселиле во куќата на мајката и таткото на Тони.

Откако нивната 10-годишна врска заврши за само 10 дена, Тони вели дека се чувствува лошо и Лорна не е виновна.

Loading...

„Многу ми е жал за тоа низ што минува Лорна,  не беше таа виновна и не беше нешто што таа погреши“. Никогаш немавме намера да го направиме тоа, не беше планирано и не сакавме никого да повредиме – изјави Тони.