Нејзината фризура вреди 40 милиони, па поради тоа има и полициска придружба (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Нигериската манекенка Чика Лан се прослави со својата необична фризура, за која вели дека вреди 40 милиони, но не кажува што, се претпоставува дека станува збор за наири, нигериската валута, што е околу сто илјади долари.

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goddess Of Love (@chikalann)

Сепак, приказната сега оди на следно ниво – нејзината фризура доби и полициска придружба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goddess Of Love (@chikalann)

Како што објасни Чика Лан, откако започнала да се фали за вредноста на косата на социјалните мрежи, ставајќи хаштаг фризура од 40 милиони на секоја фотографија, таа започнала да прима закани што ја плашат и сфатила дека со својата скапа коса ја „изгубила“ својата слобода“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goddess Of Love (@chikalann)

Сепак, од косата не се откажува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goddess Of Love (@chikalann)

Loading...

– Сакам да бидам уникатна. Кога ќе погледнете наоколу, ќе видите дека сите крадат сличен стил, а јас сум личност која ќе дава пари и ќе помине низ какви било непријатности само за да се издвои од толпата – рече таа во една прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goddess Of Love (@chikalann)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *