27.02.2018 09:00

Нејмар сепак потешко повреден

Facebook Twitter Google+

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар во неделата на дуелот со Олимпик Марсеј беше повреден во 77. минута по што на носилки го напушти теренот.

Во текот на вчерашниот ден од ПСЖ соопштија дека не се работи за сериозна повреда и дека Бразилецот брзо ќе се врати на теренот. Сепак, по деталните снимки беше откриено дека Нејмар има фрактура на зглобот (метатарзална коска).

ПСЖ не кажа колку долго ќе бразилскиот фудбалер ќе биде надвор од терените, но обично закрепнувањето од ваквата повреда трае два до три месеци.

Ова може да значи дека Нејмар може да го пропушти остатокот од сезоната./МИА


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments