Не знаела дека во домот има тајна просторија: Кога влезе внатре остана без текст (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Лин Витфилд го сподели видеото на социјалните мрежи откако нејзиното семејство откри тајна просторија под куќата полна со вредни предмети, вклучувајќи и први изданија на популарни книги.

Loading...

Тајната соба содржи антички книги, записи и заклучени ковчези. Неверојатното откритие на нејзиното семејство стана вирално на ТикТок во видео кое е прегледано повеќе од два милиони пати.

Лин објаснува дека просторијата е во подрумот на семејната куќа. Таа објасни дека тие ангажирале проценители кога нашле неколку први изданија во собата.

„Ова е само почеток“, напиша таа заедно со видеото.

Илјадници луѓе ја молеа Лин за повеќе детали. Во коментарите, тие исто така го молеа семејството да носат ракавици додека ги допираат античките книги.

Некои дури испратија предупредување.

„Девојче, не читај го тоа гласно, што ако фрлиш магија или нешто слично“, напишаа тие, присетувајќи се на хорор филмови.

Бројни собирачи на книги се исто така воодушевени од ова откритие.

Loading...

„Рудник за злато. Постојат колекционери кои би платиле цело богатство за некои од тие книги”.

@lynnwhitfield7hidden room under the house I’ve never seen……… opening the chests next. Like for part 2 #likeforpart2 #SometimesIRun

♬ original sound – Lynn Whitfield


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *