Не сакал канџи па физички нападнал вработен на ЈП „Куманово паркинг“

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против З.Б. (36) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на лице во извршување службено дејствие“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 12.08.2016 година, околу 16.50 часот, изреволтиран што Д.С., вработен во ЈП „Паркинг-Куманово“ му ставил канџа на неговото патничко возило паркирано на паркинг просторот пред Домот на култураЦентар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, физички го нападнал удирајќи со тупаници во пределот на главата и телото при што му нанел телесни повреди.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.